0505J0500100GQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0505J0500100GQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0505
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
10pF
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Feature :
High Q, Low Loss
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
0505J0500100GQT
Knowles Syfer 0505J0500100GQT
10pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
0505J0500100GQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0505J0500100GQT Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm