0503948051-12-B8-D
Mfr.Part #
0503948051-12-B8-D
Description
12" PRE-CRIMP 3048 BLACK
Product Category :
Contact Plating :
Gold
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Series :
Milli-Grid 50394
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Wire Gauge :
28 AWG
Number of Conductors :
1
Number of Rows :
1
Published :
Contact End :
Socket to Socket
Length :
12.0 304.8mm