0503948051-12-A8-D
Mfr.Part #
0503948051-12-A8-D
Description
12" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
Product Category :
Contact Finish :
Gold
Published :
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Length :
12.0 304.8mm
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Rows :
1
Series :
Milli-Grid 50394
Number of Conductors :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
Orange
Wire Gauge :
28 AWG