0503948051-10-B6-D
Mfr.Part #
0503948051-10-B6-D
Manufacturer
Molex
Description
10" PRE-CRIMP 3049 BLACK
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Color :
Black
Series :
Milli-Grid 50394
Number of Rows :
1
Wire/Cable Gauge :
26 AWG
Published :
Length :
10.0 254.0mm
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Number of Conductors :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact End :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Wire Gauge :
26 AWG