0502128000-12-N6
Mfr.Part #
0502128000-12-N6
Description
12" PRE-CRIMP 3049 BR001 BROWN
Product Category :
Contact Finish :
Tin
Color :
Brown
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
12.0 304.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Rows :
1
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Series :
Mi II 50212, Micro-Latch, Sherlock
Wire Gauge :
26 AWG