0500798000-11-S8
Mfr.Part #
0500798000-11-S8
Manufacturer
Molex
Description
11" PRE-CRIMP 1852 SLATE
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Number of Rows :
1
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Contact Finish Thickness :
35.4μin 0.90μm
Wire Gauge :
28 AWG
Color :
Slate
Contact Finish :
Tin
Number of Conductors :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
11.0 279.4mm