0500798000-11-N6
Mfr.Part #
0500798000-11-N6
Description
11" PRE-CRIMP 1853 BROWN
ROHS3 Compliant
Number of Rows :
1
Color :
Brown
Contact Finish Thickness :
35.4μin 0.90μm
Series :
PicoBlade
Contact End :
Socket to Socket
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Conductors :
1
Length :
11.0 279.4mm
Contact Plating :
Tin
Contact Finish :
Tin
Wire/Cable Gauge :
26 AWG
Wire Gauge :
26 AWG