0500798000-11-A8-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0500798000-11-A8-D
Manufacturer
Molex
Description
11" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Contact Finish Thickness :
35.4μin 0.90μm
Length :
11.0 279.4mm
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Contact Plating :
Tin
Number of Conductors :
1
Series :
PicoBlade
Wire Gauge :
28 AWG