0500798000-10-V8-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0500798000-10-V8-D
Manufacturer
Molex
Description
10" PRE-CRIMP 1852 VIOLET
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Contact Finish Thickness :
35.4μin 0.90μm
Color :
Violet
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Contact Plating :
Tin
Wire Gauge :
28 AWG
Length :
10.0 254.0mm