0500798000-10-N6-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0500798000-10-N6-D
Manufacturer
Molex
Description
10" PRE-CRIMP 1853 BROWN
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Color :
Brown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Contact Finish Thickness :
35.4μin 0.90μm
Wire Gauge :
26 AWG
Contact Finish :
Tin
Number of Conductors :
1
Wire/Cable Gauge :
26 AWG
Length :
10.0 254.0mm