0460121141-12-V9
Mfr.Part #
0460121141-12-V9
Description
12" PRE-CRIMP A2064 VIOLET
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Mini-Fit Plus HCS 46012
Contact Finish :
Tin
Contact End :
Pin to Cable (Round)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Gauge :
18 AWG
Color :
Violet
Contact Finish Thickness :
100.0μin 2.54μm
Length :
12.0 304.8mm