0460121141-12-L0
Mfr.Part #
0460121141-12-L0
Description
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
Product Category :
Contact Finish Thickness :
100.0μin 2.54μm
Number of Rows :
1
Series :
Mini-Fit Plus HCS 46012
Length :
12.0 304.8mm
Contact End :
Pin to Cable (Round)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Gauge :
20 AWG