0457501111-11-Y0
Mfr.Part #
0457501111-11-Y0
Description
11" PRE-CRIMP A2040 YELLOW
Product Category :
Series :
Mini-Fit Plus HCS 45750
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Finish Thickness :
100.0μin 2.54μm
Color :
Yellow
Number of Rows :
1
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Contact Finish :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Gauge :
20 AWG
Length :
11.0 279.4mm