0457501111-11-R9-D
Mfr.Part #
0457501111-11-R9-D
Description
11" PRE-CRIMP A2064 RED
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish Thickness :
100.0μin 2.54μm
Series :
Mini-Fit Plus HCS 45750
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Finish :
Tin
Number of Rows :
1
Contact End :
Socket to Socket
Wire Gauge :
18 AWG
Length :
11.0 279.4mm