0430310003-12-W0
Mfr.Part #
0430310003-12-W0
Description
12" PRE-CRIMP A2040W WHITE
Length :
12.0 304.8mm
Contact End :
Pin to Cable (Round)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Number of Rows :
1
Wire Gauge :
20 AWG
Number of Conductors :
1
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Contact Plating :
Gold
Color :
White
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire/Cable Gauge :
20 AWG