0430310003-12-L2
Mfr.Part #
0430310003-12-L2
Description
12" PRE-CRIMP A2016L BLUE
Gold
Contact Finish :
Micro-Fit 3.0 43031
Color :
Blue
Length :
12.0 304.8mm
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Number of Rows :
1
Contact End :
Pin to Cable (Round)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Wire Gauge :
22 AWG