0430310003-10-Y4
Mfr.Part #
0430310003-10-Y4
Description
10" PRE-CRIMP A2015Y YELLOW
Product Category :
Number of Conductors :
1
Number of Rows :
1
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Contact End :
Pin to Pin
Published :
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
Series :
Micro-Fit 3.0 43031
Color :
Yellow
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Gauge :
24 AWG
Contact Finish :
Gold
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Gold
Length :
10.0 254.0mm