0430310003-10-A0-D
Mfr.Part #
0430310003-10-A0-D
Description
10" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
Product Category :
Color :
Orange
Contact End :
Pin to Pin
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish :
Gold
Length :
10.0 254.0mm
Series :
Micro-Fit 3.0 43031
Wire Gauge :
20 AWG
Number of Conductors :
1
Number of Rows :
1
Wire/Cable Gauge :
20 AWG