0430310002-11-R0
Mfr.Part #
0430310002-11-R0
Description
11" PRE-CRIMP A2040R RED
Product Category :
Contact Plating :
Gold
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Number of Conductors :
1
Wire Gauge :
20 AWG
Contact End :
Pin to Cable (Round)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
11.0 279.4mm
Wire/Cable Gauge :
20 AWG