0430310002-11-L2-D
Mfr.Part #
0430310002-11-L2-D
Description
11" PRE-CRIMP A2016L BLUE
Product Category :
Contact Plating :
Gold
Number of Conductors :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
11.0 279.4mm
Wire Gauge :
22 AWG
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Contact Finish :
Gold
Color :
Blue
Contact End :
Pin to Pin
Published :
Series :
Micro-Fit 3.0 43031
Number of Rows :
1
Wire/Cable Gauge :
22 AWG