0430310001-11-W2
Mfr.Part #
0430310001-11-W2
Description
11" PRE-CRIMP A2016W WHITE
Product Category :
Published :
Wire Gauge :
22 AWG
Contact Finish Thickness :
40.0μin 1.02μm
Number of Conductors :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
11.0 279.4mm
Contact Plating :
Tin
Contact Finish :
Tin
Color :
White
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire/Cable Gauge :
22 AWG