0430310001-11-S0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0430310001-11-S0
Manufacturer
Molex
Description
11" PRE-CRIMP A2040S SLATE
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Wire Gauge :
20 AWG
Contact Plating :
Tin
Contact End :
Pin to Cable (Round)
Number of Conductors :
1
Contact Finish Thickness :
40.0μin 1.02μm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Rows :
1
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Color :
Slate
Series :
Micro-Fit 3.0 43031
Contact Finish :
Tin
Length :
11.0 279.4mm