0430310001-11-N2-D
Mfr.Part #
0430310001-11-N2-D
Description
11" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Product Category :
Contact Plating :
Tin
Contact Finish :
Tin
Number of Conductors :
1
Length :
11.0 279.4mm
Color :
Brown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Published :
Number of Rows :
1
Series :
Micro-Fit 3.0 43031
Contact Finish Thickness :
40.0μin 1.02μm
Contact End :
Pin to Pin
Wire Gauge :
22 AWG