0430310001-11-L2-D
Mfr.Part #
0430310001-11-L2-D
Description
11" PRE-CRIMP A2016L BLUE
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Published :
Length :
11.0 279.4mm
Contact Finish Thickness :
40.0μin 1.02μm
Contact Finish :
Tin
Wire Gauge :
22 AWG
Color :
Blue
Number of Conductors :
1
Series :
Micro-Fit 3.0 43031
Number of Rows :
1
Wire/Cable Gauge :
22 AWG