0430310001-10-G4
Mfr.Part #
0430310001-10-G4
Description
10" PRE-CRIMP A2015G GREEN
Wire Gauge :
24 AWG
Length :
10.0 254.0mm
Contact Finish Thickness :
40.0μin 1.02μm
Number of Conductors :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Micro-Fit 3.0 43031
Contact End :
Pin to Pin
Color :
Green
Contact Plating :
Tin
Number of Rows :
Wire/Cable Gauge :
24 AWG