0430300004-11-S6
Mfr.Part #
0430300004-11-S6
Description
11" PRE-CRIMP 1853 SLATE
Contact Finish Thickness :
40.0μin 1.02μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Wire/Cable Gauge :
26 AWG
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Contact Plating :
Tin
Length :
11.0 279.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Conductors :
1
Wire Gauge :
26 AWG