0430300004-02-A1
- Mfr.Part #
- 0430300004-02-A1
- Description
- 2" PRE-CRIMP 3047 ORANGE
- Length :
- 2.00 50.80mm
- Color :
- Orange
- Contact Finish :
- Tin
- Contact End :
- Socket to Cable (Round)
- Contact Finish Thickness :
- 40.0μin 1.02μm
- Wire Gauge :
- 30 AWG
- Wire/Cable Gauge :
- 30 AWG
- Published :
- 2011
- Contact Plating :
- Tin
- Datasheets
- 0430300004-02-A1
| 0430090058 | Molex | 33,303 | CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM |
| 0430090076 | Molex | 3,283 | 0430090076 |
| 0430090078 | Molex | 11,015 | 0430090078 |
| 0430090084 | Molex | 24,527 | CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM |
| 0430090086 | Molex | 17,845 | CONN HEADER VERT 7POS 2.54MM |
| 0430090094 | Molex | 24,663 | CONN HEADER VERT 7POS 2.54MM |
| 0430200200 | Molex | 12,697 | CONN PLUG HSG 2POS DL PANEL MNT |
| 0430200201 | Molex | 40,579 | CONN PLUG HSG 2POS 3MM VERT DUAL |
| 0430200208 | Molex | 2,340 | CONN PLUG HSG 2POS PANEL MNT |
| 0430200210 | Molex | 40,679 | CONN PLUG HSG 2POS 3.00MM |
| 0430200211 | Molex | 7,295 | CONN PLUG HSG 2POS 3.00MM |