0430300003-11-S2
Mfr.Part #
0430300003-11-S2
Description
11" PRE-CRIMP A2016S SLATE
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Number of Conductors :
1
Contact End :
Socket to Socket
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish :
Gold
Wire Gauge :
22 AWG
Published :
Number of Rows :
1
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Contact Plating :
Gold
Length :
11.0 279.4mm