0430300003-10-W2
Mfr.Part #
0430300003-10-W2
Description
10" PRE-CRIMP A2016W WHITE
Product Category :
Contact Plating :
Gold
Length :
10.0 254.0mm
Published :
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact End :
Socket to Socket
Color :
White
Wire Gauge :
22 AWG
Number of Conductors :
ROHS3 Compliant
Number of Rows :
1
Contact Finish :
Gold
Wire/Cable Gauge :
22 AWG