0430300002-12-R2
Mfr.Part #
0430300002-12-R2
Description
12" PRE-CRIMP A2016R RED
Stock
572
In Stock :
572
Product Category :
Number of Conductors :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Gold
Contact Finish :
Gold
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Length :
12.0 304.8mm
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Wire Gauge :
22 AWG