0430300002-12-L0
Mfr.Part #
0430300002-12-L0
Description
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
Product Category :
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Number of Conductors :
1
Contact End :
Socket to Socket
Contact Plating :
Gold
Wire Gauge :
20 AWG
Contact Finish :
Gold
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
12.0 304.8mm
Published :
Number of Rows :
1
Color :
Blue
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Wire/Cable Gauge :
20 AWG