0430300002-12-A0-D
Mfr.Part #
0430300002-12-A0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
Contact Finish :
Gold
Number of Rows :
1
Number of Conductors :
1
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Gauge :
20 AWG
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Contact End :
Socket to Socket
Length :
12.0 304.8mm