0430300002-11-Y4
Mfr.Part #
0430300002-11-Y4
Description
11" PRE-CRIMP A2015Y YELLOW
Wire Gauge :
24 AWG
Published :
Number of Conductors :
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
Contact Plating :
Gold
Color :
Yellow
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Contact Finish :
Gold
Number of Rows :
1
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Length :
11.0 279.4mm