0430300002-11-V0
Mfr.Part #
0430300002-11-V0
Description
11" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Gold
Length :
11.0 279.4mm
Published :
Number of Conductors :
1
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Color :
Violet
Number of Rows :
1
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Wire Gauge :
20 AWG