0430300002-11-G4
Mfr.Part #
0430300002-11-G4
Description
11" PRE-CRIMP A2015G GREEN
Product Category :
Color :
Green
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
Contact End :
Socket to Cable (Round)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Conductors :
Wire Gauge :
24 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish :
Gold
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Length :
11.0 279.4mm