0430300002-10-B4-D
Mfr.Part #
0430300002-10-B4-D
Description
10" PRE-CRIMP A2015B BLACK
Contact End :
Socket to Socket
Published :
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Wire Gauge :
24 AWG
Contact Finish :
Gold
Contact Plating :
Gold
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Rows :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Conductors :
1
Color :
Black
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
Length :
10.0 254.0mm