0430300001-10-B4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0430300001-10-B4
Manufacturer
Molex
Description
10" PRE-CRIMP A2015B BLACK
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Contact Finish Thickness :
40.0μin 1.02μm
Color :
Black
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors :
1
Contact Finish :
Tin
Wire Gauge :
24 AWG
Number of Rows :
1
Contact Plating :
Tin
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Length :
10.0 254.0mm