0430300001-10-B0-D
Mfr.Part #
0430300001-10-B0-D
Description
10" PRE-CRIMP A2040B BLACK
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
40.0μin 1.02μm
Number of Rows :
1
Contact End :
Socket to Socket
Length :
10.0 254.0mm
Published :
Wire Gauge :
20 AWG