0430300001-10-A2-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0430300001-10-A2-D
Manufacturer
Molex
Description
10" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Contact Plating :
Tin
Published :
Contact End :
Socket to Socket
Series :
Micro-Fit 3.0 43030
Number of Conductors :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Color :
Orange
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish Thickness :
40.0μin 1.02μm
Number of Rows :
1
Length :
10.0 254.0mm
Wire Gauge :
22 AWG