0420CDMCBDS-R33MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0420CDMCBDS-R33MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 8.9A 6 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Case/Size Code :
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Current - Saturation :
12.6A
Tolerance :
±20%
Rated Current-Max :
8.9A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Current Rating (Amps) :
8.9A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Shielding :
yes
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
330nH
HTS Code :
Size / Dimension :
0.177Lx0.161W 4.50mmx4.10mm
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Type :
Wirewound
Package / Case :
2-SMD
Series :
0420CDMCB/DS
Packaging :
Cut Tape (CT)
Test Frequency :
0.1MHz
DC Resistance (DCR) :
6mOhm
Datasheets
0420CDMCBDS-R33MC
Sumida Corporation 0420CDMCBDS-R33MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD