0415CDMCCDS-6R8MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0415CDMCCDS-6R8MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.8UH 2.1A 206.4 MOHM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
206.4mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
2.5A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
0415CDMCC/DS
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Metal
Type :
Molded
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
6.8μH
Size / Dimension :
0.173Lx0.165W 4.40mmx4.20mm
Current Rating (Amps) :
2.1A
Shielding :
Shielded
Datasheets
0415CDMCCDS-6R8MC
Sumida Corporation 0415CDMCCDS-6R8MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD