0201BN820J500NGT
Mfr.Part #
0201BN820J500NGT
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0201
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
82pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Gold Flash Termination
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Datasheets
0201BN820J500NGT
Knowles Precision 0201BN820J500NGT
82pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Gold Flash Termination Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
0201BN820J500NGT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0201BN820J500NGT Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm