0201BN470J500YT
Mfr.Part #
0201BN470J500YT
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance :
47pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Factory Lead Time :
44 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0201BN470J500YT
Knowles Precision 0201BN470J500YT
47pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
0201BN470J500YT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0201BN470J500YT Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm