02015A220GAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
02015A220GAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
0.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Multilayer :
yes
Height :
0.33mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Surface Mount :
Capacitance :
22pF
Width :
0.3mm