02013A8R2CAT2A
Mfr.Part #
02013A8R2CAT2A
Description
CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 0201
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Width :
0.3mm
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.25pF
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
0.6mm
Capacitance :
8.2pF
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
300μm
Multilayer :
yes
Height :
330μm
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
0201 (0603 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Datasheets
02013A8R2CAT2A
KYOCERA AVX 02013A8R2CAT2A
8.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)