02013A1R5CAT2A
Mfr.Part #
02013A1R5CAT2A
Description
CAP CER 1.5PF 25V C0G/NP0 0201
Tolerance :
±0.25pF
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Pins :
2
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness :
330.2μm
Case Code (Metric) :
Weight :
170.097139μg
Contact Plating :
Tin
Voltage :
25V
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Case Code (Imperial) :
Height :
330μm
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Temperature Characteristics Code :
C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
25V
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
1.5pF
Depth :
300μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
02013A1R5CAT2A
Introducing Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 02013A1R5CAT2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Number of Pins:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0201 (0603 Metric), Voltage:25V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, 02013A1R5CAT2A pinout, 02013A1R5CAT2A datasheet PDF, 02013A1R5CAT2A amp .Beyond Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 02013A1R5CAT2A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX 02013A1R5CAT2A
1.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)