0190730019-12-S9
Mfr.Part #
0190730019-12-S9
Manufacturer
Molex
Package / Case
E, Axial
Datasheet
Download
Description
12" JUMPER 3075 SL001 SLATE
Stock
50
In Stock :
50
Color :
Slate
Series :
Military, MIL-PRF-19500/356
Contact End :
Ring Terminal (#10 stud) to Cable
Number of Rows :
1
Package / Case :
E, Axial
Impedance (Max) (Zzt) :
2 Ohms
Tolerance :
±5%
Package :
Tape and Reel (TR)
Number of Conductors :
1
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Base Product Number :
019073
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 1 A
Power - Max :
5 W
Current - Reverse Leakage @ Vr :
25 μA @ 1 V
Wire Gauge :
18 AWG
Mounting Type :
Through Hole
Length :
12.0 (304.8mm)
Contact Finish Thickness :
Supplier Device Package :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.3 V
Datasheets
0190730019-12-S9
Molex 0190730019-12-S9
Slate 1 Military MIL-PRF-19500 356 Ring Terminal 10stud to Cable Jumper Lead 12.0 304.8mm 18AWG -65C-175C