0190700014-12-B9-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0190700014-12-B9-D
Manufacturer
Molex
Description
12" JUMPER 3075 BK001 BLACK
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Wire Gauge :
18 AWG
Contact Finish :
Tin
Series :
InsulKrimp
Base Product Number :
Package :
Bulk
Contact Finish Thickness :
Contact End :
Ring Terminal (#8 stud) to Ring Terminal (#8 stud)
Number of Conductors :
1
Length :
12.0 (304.8mm)
Color :
Black
Product Status :
Active
Number of Rows :
1
Molex 0190700014-12-B9-D
Black 1 InsulKrimp Ring Terminal 8stud to Ring Terminal 8stud Jumper Lead 12.0 304.8mm 18AWG