0190700014-11-B9
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0190700014-11-B9
Manufacturer
Molex
Description
11" JUMPER 3075 BK001 BLACK
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Contact End :
Ring Terminal (#8 stud) to Cable
Series :
InsulKrimp
Length :
11.0 (279.4mm)
Product Status :
Active
Number of Conductors :
1
Number of Rows :
1
Wire Gauge :
18 AWG
Package :
Bulk
Base Product Number :
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Color :
Black
Datasheets
0190700014-11-B9
Molex 0190700014-11-B9
Black 1 InsulKrimp Ring Terminal 8stud to Cable Jumper Lead 11.0 279.4mm 18AWG