0039000428-12-A2-D
Mfr.Part #
0039000428-12-A2-D
Description
12" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Series :
Mini-Fit Jr
Contact Finish :
Gold
Contact End :
Socket to Socket
Number of Rows :
1
Wire Gauge :
22 AWG
Published :
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Gold
Length :
12.0 304.8mm